“Nëse dilni fajtorë, largohem”, ultimatumi i prerë i Guardiolas për drejtuesit e Manchester Cityt

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 07.02.2023, 12:25

Manchester City është përfshirë nga një kaos i vërtetë në ditët e fundit, pasi Premier Legaue ka nisur një hetim të hollësishëm në lidhje me 100 akuza të shpallura kundër klubit në pronësi të sheikëve arabë.

Ata akuzohen për mashtrime në lidhje me balancat financiare, rritje artificiale të buxhetit të klubit apo edhe thyerje të rregullave të transferimeve të të miturve. Megjithëse nuk është dhënë asnjë vendim, në klub është krijuar një situatë e nderë.

Në orët e fundit po flitet se trajneri Pep Guardiola, i cili ka rinovuar vetëm para pak muajsh me klubin anglez, ka pasur një komunikim shumë të qartë me drejtuesit dhe ka shprehur qëndrimin e tij në lidhje me gjithë këtë çështje.

Ai nuk ka ndërmend të përfshijë figurën e tij për të mbrojtur “horllëqet” e klubit dhe në një telefonatë me drejtuesit, thuhet se është shprehur se në rast se ata e kanë gënjyer mbi faktin se nuk kanë thyer asnjë rregull, ai do të largohet në mënyrë direkte.

Me pak fjalë, në rast se Manchester City shpallet fajtor për akuzat e ngritura, Guardiola do të dorëhiqet menjëherë. Spanjolli kërkohet thuajse nga çdo gjigant i Europës dhe do të ishte i gatshëm të merrte një tjetër ekip të madh në arenën kryesore të futbollit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit