VIDEO/ Merr flakë treni në ecje, udhëtarët dalin të tmerruar

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 04.02.2023, 16:36

Udhëtarët u detyruan të zbrisnin me shpejtësi nga një tren që mori flakë në Kent. Zjarri, në një tren juglindor të nisur për në Londër, ka rënë dje pasdite.

Ngjarja e frikshme u kap në video dhe tregoi pasagjerët duke ikur ndërsa flakët rriteshin. Një seri goditjesh të forta u dëgjuan përpara se shtëllungat e tymit të zi të dilnin nga vagoni.

Dyert e trenit u hapën me nxitim ndërsa zjarri e përfshiu trenin në stacionin West Malling rreth orës 16:00. Një zëdhënës Juglindor tha:

Një zjarr ka rënë në trenin e Londrës Victoria në Ashford International në orën 15:25 në mbrëmjen e djeshme. Pasi u bë i vetëdijshëm për zjarrin, shoferi ndërmori veprime të menjëhershme, duke ndaluar në mënyrë të sigurt trenin në stacionin West Malling në mënyrë që pasagjerët të mund të evakuoheshin menjëherë.

Emergjenca ka shkuar në vendngjarje dhe ka shuar zjarrin. Asnjë lëndim nuk u raportua, por ekipi ynë ofroi mbështetje për njerëzit e përfshirë, si klientët ashtu edhe stafin. Siguria e pasagjerëve dhe stafit tonë mbetet prioriteti ynë kryesor dhe do të kryhet një hetim i plotë."

Inxhinierët e rrjetit hekurudhor ndoqën vendin për të inspektuar linjën hekurudhore dhe për t'u siguruar që ajo ishte e sigurt për t'u përdorur.

Shikoni videon këtu.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit