VIDEO/ Momenti kur parukieri i shpëton jetën një burri që ishte bllokuar brenda makinës që po digjej

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 02.02.2023, 17:26

Justin Mouser mbylli sallonin e tij të flokëve, për të shkuar për disa ditë me pushime në Las Vegas javën e kaluar. Krahas ditëve të bukura që kaloi, ai përfundoi edhe duke rrezikuar jetën e tij për të nxjerrë një burrë nga një makinë që digjej.

Mouser po ecte me gruan e tij rreth orës 16:30, më 27 janar, kur pa një makinë që po nxirrte tym. Kamerat e vëzhgimit të qytetit kapën video të Mauser dhe oficerit të policisë së qytetit të Las Vegas, Derek Stebbins duke nxituar drejt makinës së dëmtuar, e cila ishte në flakë, duke u munduar të hapnin dyert.

Kalimtarët panë makinën të përfshirë nga flakët dhe një burrë të bllokuar brenda, pa ndjenja. Mauser dhe Stebbins pas shumë përpjekjesh arritën ta nxjerrin burrin nga makina.

Pak çaste më vonë, flakët shpërthyen dhe shkrumbuan tërë makinën. Shoferi u dërgua në spital dhe fatmirësisht është mirë. Policia e Las Vegas tha: "Ne jemi jashtëzakonisht mirënjohës për të dy burrat që ishin në vendin dhe kohën e duhur."

Shikoni videon këtu.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit