Al Nasr nuk u kualifikua në finalen e Superkupës/ Trajneri i skuadrës fajëson Ronaldon

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 27.01.2023, 18:30

Cristiano Ronaldo nuk arriti të gjente rrjetën dhe Al Nasr nuk arriti të mundte Al Ittihad, i cili fitoi 3-1, për të rezervuar biletën për në finalen e Superkupës së Arabisë Saudite.

Romarinho hapi rezultatin 15 minuta pas ndeshjes nga një krosim në stadiumin ndërkombëtar King Fahd përpara se sulmuesi maroken Hamdala të dyfishonte rezultatin pak para mbarimit të pjesës së parë. Talisca shënoi në minutën e 67-të (2-1), por Sanchetti vulosi fitoren për skuadrën e Nuno Espirito Santos në minutat e fundit.

Cristiano Ronaldo pati një shans të madh për të barazuar pak para se Hamdala të bënte golin e dytë për Al Ittihad dhe pas ndeshjes, trajneri Rudy Garcia përmendi mundësinë që pati portugezi si një pikë kyçe në lojë.

“Një nga gjërat që ndryshoi rrjedhën e lojës ishte rasti i humbur i Cristiano Ronaldos në pjesën e parë. Unë e përgëzoj Al Ittihad. Ata luajtën një pjesë të parë shumë më të mirë se ne dhe ne luajtëm një pjesë të dytë të mirë, por fatkeqësisht nuk mundëm ta ndryshonim rezultatin”, tha ish- trajneri i Romës dhe Lyonit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit