Dy beteja “gladiatorësh”, hidhet në Zvicër shorti i gjysmëfinaleve të Ligës së Kombeve

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 25.01.2023, 12:05

Është hedhur ditën e sotme shorti i gjysmëfinaleve të Ligës së Kombeve, një turne dytësor, që zëvendëson miqësoret e shumta, por që dhuron edhe përballje “titanësh” shumë të bukura.

Holanda, Spanja, Kroacia dhe Italia janë skuadrat që kanë arritur të kualifikohen deri në këtë fazë të rëndësishme të kompeticionit dhe që do të diskutojnë së bashku fitimin e trofeut.

Pas shortit të hedhur në Nyon të Zvicrës, fati vendosi të vërë përballë Italinë me Spanjën dhe Holandën me Kroacinë. Holanda është vendi i zgjedhur për të pritur “Final Four” dhe qytetet ku do të luhen ndeshjet janë Roterdami dhe Enschede.

Dy gjysmëfinalet do të luhen më 14 dhe 15 qershor, ndërsa dy finalet, ajo për vendin e tretë dhe finalja e madhe do të luhen më 18 qershor.

Ndeshjet

14 qershor, Holandë-Kroaci

15 qershor, Spanjë-Itali

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit