Prishet ashensori në spitalin e Tetovës, pacientët barten shkallëve

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.01.2023, 10:28

Ashensori në objektin e bllokut internistik në Spitalin e Tetovës vijon tash e disa ditë të jetë jashtë funksionit, ndërsa kjo ka bërë që pacientë të barten përmes shkallëve të spitalit.

Në një video të siguruar nga klan maqedoni shihen momente teksa personeli mjeksor me vështirësi po bart pacientët duke i shfrytëzuar shkallët e spitalit si zgjidhje alternative.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit