Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së, reagon Rama: S’ka lidhje me mua!

Shkruar nga: A Koci | Publikuar më: 24.01.2023, 17:00

Edi Rama ka reaguar menjëherë pasi i'u përmend emri si "porositës" i spiunlliqeve të zyrtarëve amerikanë ndaj zbulimit të korrupsionit në Shqipëri. Edhe pse në raportimin e CNN, thuhet se ka prova se Rama dhe McGonigal janë takuar bashkë dhe ky i fundit i ka dhënë informacione shumë të vlefshme, kryeministri nuk nuk e pranon një fakt të tillë.

Madje kreu i qeverisë ka arritur të viktimizohet duke thënë se ndaj tij po bëhet një gjyq alla Big Brother nga politika dhe media. Rama nuk ka paraqitur prova apo dëshmi bindëse se mes tij dhe ish-zyrtarit të FBI-së nuk ka pasur shkëmbim informacionesh, apo se një ish-zyrtar i SHISH, i ka dhënë atij 225 mijë dollarë për shërbimin ndaj qeverisë së Shqipërisë.

"Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!

Jam mësuar, po së fundmi kam vendosur të mos merrem më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri pambarim! Më pak fjalë dhe akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që kanë punë për të bërë apo punë për të zgjidhur. Duhen kuptuar edhe ata që s’dinë të bëjnë asgjë tjetër, ashtu siç duhen kuptuar edhe ata që s’duan të besojnë asgjë tjetër përveç asaj që duan medoemos të besojnë" – shkruan Rama në Twitter.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit