Policia fshehu ngjarjen/ Dy shokët masakrojnë shokun e tyre, e godasin 27 herë me thikë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 24.01.2023, 12:01

Është zbuluar vetëm sot një ngjarje e rëndë e ndodhur tre ditë më parë në një nga lokalet e zonës së Bllokut në Tiranë. Një 41-vjeçar është masakruar, duke u goditur plot 27 herë me thikë nga persona të paidentifikuar, teksa policia ka zgjedhur ta fshehë këtë ngjarje deri ditën e sotme, ku më pas doli me një njoftim me pretendimin se nuk e ka fshehur, por për arsye hetimore nuk e ka bërë publike.

Raportohet se gjithçka ka ndodhur në orën 12:00 të mesditës së të shtunës, ku 41-vjeçari Eder Dorzi ka qenë i ulur në një nga lokalet e kësaj zone dhe dy persona, të njohur dhe miq të tij, i janë afruar duke e sulmuar disa herë më thikë. I plagosuri ndodhet në spitalin e Traumës me dëmtime të rënda.

Ndërkohë, dy persona janë shpallur në kërkim nga policia. Ata janë Maren Hoxha dhe Heridon Hasa, teksa dyshohet se shkak i konfliktit mund të kenë qenë këta dy persona, pasi dyshohet të jenë përdorues të rregullt të drogës. Dorzi është emër i njohur nga policia, pasi në vitin 2015 u arrestua për ushtrim prostitucioni.

41-vjeçari ndodhet në spitalin e Traumës në gjendje kritike dhe sipas familjarëve ka 27 plagë në trup të shkaktuara nga goditjet me thikë dhe rrezikon që të mbetet i paralizuar, pasi nuk i lëviz dot këmbët dhe duart.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit