Disa fshatra të izoluara në Dibër/ Lura e bllokuar prej 4 ditësh nga dëbora, probleme në Rrugën e Arbrit

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.01.2023, 09:09

Moti i keq dhe i paqëndrueshëm ka bërë që Dibra të përballet me një situatë problematike. Disa fshatra në këtë qark janë të izoluara, teksa Lura prej 4 ditësh është e bllokuar nga dëbora. Problemet në rrugën e Arbrit janë ende prezentë, pasi mjetet qarkullojnë me vështirësi.

Aksi nga njësia Lurë drejt Peshkopisë është e bllokuar nga bora, ndërsa disa fshatra ngelen të izoluara ku trashësia e dëborës varion nga 40-50 cm. Probleme ka dhe në Tërnovë të madhe dhe Tërnovë e Vogël dhe në disa fshatra të Martaneshit, ndërsa energjia elektrike ka munguar në disa zona.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit