“Mbytje dhe ngulfatje”, autoritetet kërkojnë vrasësin

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.01.2023, 16:21

Nga Prokuroria thonë se rezultatet fillestare të autopsisë ndaj një gruaje të vdekur 83-vjeçare nga Strumica tregojnë se bëhet fjalë për vdekje të dhunshme. Nga Prokuria thonë autopsia ka treguar se trupi i pajetë që u gjet më 20 janar në një shtëpi në Strumicë ka shenja dhune.

“Tek e vdekura, trupi i të cilës ishte zbuluar më 20 janar në një shtëpi në Strumicë, janë gjetur gjurmë që tregojnë se vdekja ka ndodhur si pasojë e mbytjes dhe ngufatjes, si dhe dy brinjë të thyera,raporton tv21.Sipas udhëzimeve të prokurorit publik po ndërmerren veprime intensive për zbulimin e autorit të veprës penale.

Menjëherë pas ngjarjes, Prokuroria Themelore Publike Strumicë ka kryer kontroll në vendngjarje dhe ka konstatuar gjurmë të cilat tashmë i nënshtrohen ekspertizës. Nuk ka shenja të hyrjes me forcë në shtëpi, por është i dukshëm tollovia e sendeve personale. Për zbardhjen e ngjarjes janë duke u zhvilluar biseda me të gjithë personat që mund të kenë njohuri të caktuara”, thonë nga Prokuroria

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit