Kur memet bëhen realitet/ Qytetarët nxjerrin varkat dhe lundrojnë në rrugë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 19.01.2023, 19:36

Shqipëria për fat të keq përmbytet shumë shpesh.

Kjo vërehet sidomos brenda lagjeve të qyteteve ku uji mbulon rrugët dhe shumë herë me shaka thuhet se qytetarët duhet të nxjerrin varkat në mënyrë që të shkojnë në punë, shkollë apo shtëpi.

Por duket se në hapësirat shqipfolëse memet janë bërë tashmë realitet.

Kështu në qytetin e Mitrovicës dy persona janë parë duke lundruar me varkë sipër ujërave që kanë vërshuar në rrugët e qytetit. Si ju duket?

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit