Ish-banori i Big Brother nxjerr zbuluar produksionin! Çfarë tha Luizi një orë në dhomën e rrëfimit që nuk u transmetua?

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 11.01.2023, 18:56

Damiano Agalliu, ish-banori I një prej edicioneve të Big Brother Albania, tteksa ka komentuar rastin e Luiz Ejllit dhe lutet që të mos jetë I sëmurë, ka treguar disa të vërteta rreth produksionit.

Në një status të tij ai ka thënë se produksioni në fillim kur I bën kontrollet banorëve bën analiza të thjeshta për Hiv apo Aids dhe asesi nuk bën kontrolle që të zbulojnë sëmundje të rënda.

Kjo hedh poshtë deklaratën e moderators Arbana Osmani bërë mbrëmjen e djeshme, ku tha se në ana lizat që I janë bërë në fillim të këtij formati, ka rezultuar pa sëmundje.

Së dyti, Damiano përmend një fakt tjetër. Pasi Luizi bëri rrëfimin Kiarës ai u thirr në dhomën e rrëfimit ku ka ndenjur aty rreth një orë. Pasi ka dalë nga dhoma e rrëfimit ai dukej që kishte qarë, pasi edhe konkurrentja tjetër e ka ngacmuar duke I thënë “sa pake qarë”, ndërkohë në atë moment hidhet Kiara, e cila e dinte të vërtetën dhe I kërkon Oltës që të mos e ngacmojë shumë.

Por çfarë tha Luizi në atë një orë brenda dhomës së rrëfimit, asgjë nuk u transmetua.

Damino pohon se Luizit i është bërë një puç dhe është gjetu I papërgatitur.

“Ai rrëfim (një orë në dhomën e rrëfimit) ishte programuar për t’u dhënë më vonë, por ja që sot e nxorrën në mënyrë të tillë. Sepse nëse ti bën një rrëfim këtë javë nuk do të thotë që do ta japing këtë javë në prime, por e japing kur ta shohi të arsyeshëm produksioni”, shkruan Damiano.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit