‘Përjetoj orgazëm vetëm kur konsumoj kanabis, por kjo nuk i pëlqen partnerit tim!’

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 13.12.2022, 12:38

Një zonjë 57-vjeçare ka zbuluar se arrin kulmin e kënaqësisë në marrëdhënie seksuale vetëm kur ajo konsumon kanabis, por kjo gjë nuk i pëlqen partnerit të saj. Çfarë mendimi ka ekspertja për këtë? Lexojeni më poshtë.

Pyetje: Unë jam 57 vjeç dhe kam zbuluar se e vetmja mënyrë për të arritur orgazmën është të marr marijuanë paraprakisht. Partneri im nuk ndihet mirë për këtë. Kam dëgjuar se ka kremra THC që mund të rrisin ndjeshmërinë. Kam lexuar gjithashtu se nuk jam e vetmja në gjetjen e kënaqësisë përmes kanabisit.

Pamela Stephenson Connolly është një psikoterapiste në SHBA, e specializuar në trajtimin e çrregullimeve seksuale: Kremrat THC, të cilat janë me përbërje kanabisi, mund të ndihmojnë dhe nëse jetoni në një vend ku mund t'i merrni ato, ia vlen të provoni. Pavarësisht nëse përdorni kanabis apo jo, përpiquni që qëllimi i seksit të jetë: të jepni dhe të merrni kënaqësi. Mësojini partnerit tuaj saktësisht atë që ju nevojitet; kanabisi mund të rrisë kënaqësinë tuaj, por nuk do të përmirësojë komunikimin, teknikën apo intimitetin mes jush.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit