Amber Heard nuk i del e keqja/ Kërkon një tjetër gjykim në çështjen me Johnny Depp

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 06.12.2022, 11:46

Amber Heard nuk i del e keqja dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë nga gjyqet me ish-bashkëshortin e saj Johnny Depp.

E themi këtë sepse aktorja ka paraqitur së fundmi një apel prej 68 faqesh kundër vendimit të gjykatës për shpifje, i cili i quajti "të gjitha pretendimet e Amber Heard të rreme".

Acokohe aktori u shpërblye me 15 milionë dollarë, ndërsa Heard fitoi një nga kundërpaditë e saj kundër Depp për komentet e avokatit të tij për Daily Mail dhe iu dha 2 milionë dollarë dëmshpërblim.

36-vjeçarja u paraqit në gjykatën e Virxhinias dhe kërkoi prishjen e vendimit ose një gjyq të ri, pasi pretendon se disa nga shënimet e terapistit të saj, të cilat i referohen abuzimit të saj nga Depp, janë përjashtuar dhe kanë çuar në një rezultat të padrejtë.

Në dokumentet që ajo depozitoi citohet "juritë u penguan të dëgjonin disa raste në të cilat 'viktima' raportoi abuzimin e saj nga Johnny Depp te një profesionist i shëndetit mendor".

"Nëse vendimi nuk anulohet, kjo krijon një problem më të përgjithshëm për viktimat e dhunës në familje në vërtetimin e pretendimeve të tyre për abuzim dhe ka të ngjarë t'i pengojë ata të paraqiten në një gjykatë”.

Më pas, ekipi ligjor i aktores thekson se gjyqi i mëparshëm as që duhej të zhvillohej, pasi ka pasur një vendim të mëparshëm që “shfajësonte” Amber Heard.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit