Para Botërorit skuadra e Meksikës festoi me 30 prostituta, asnjë lojtar nuk u ndëshkua

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.11.2022, 23:41

Skuadra e Meksikës para Botërorit të 2018 në Rusi ka marrë pjesë në një festë me 30 prostituta.

Përpara turneut 2018 në Rusi, anëtarët e ekipit meksikan zhvilluan një festë lamtumire përpara se të niseshin për në Evropë dhe në këtë festë iu bashkuan rreth 30 prostituta. Në atë kohë nëntë anëtarë të ekipit kombëtar festuan në një kompleks privat në Mexico City pas një fitoreje miqësore ndaj Skocisë në Estadio Azteca.

Sipas raportimeve, portieri Guillermo Ochoa dhe sulmuesi i Wolverhampton Wanderers, Raul Jimenez, ishin mes të pranishmëve, si dhe vëllezërit Jonathan dhe Giovani dos Santos. Carlos Salcedo dhe Marco Fabian, të cilët ishin bashkëlojtarë në Eintracht Frankfurt në atë kohë, vizituan gjithashtu kompleksin gjatë festës.

Pavarësisht nga veprimet e tyre, lojtarët e përfshirë nuk u sanksionuan nga Federata Meksikane e Futbollit pasi incidenti kishte ndodhur gjatë kohës së tyre të lirë dhe nuk i shkaktoi humbjen e stërvitjes.

Pasi lojtarët mbërritën në Rusi, ata e hapën turneun e tyre duke mposhtur kampionët në fuqi Gjermaninë përpara një fitoreje ndaj Koresë së Jugut në ndeshjen e tyre të dytë.

Humbja ndaj Suedisë në ndeshjen e tyre të fundit në grup, bëri që El Tri të përfundonte i dyti në grup.

Festa seksuale me prostitutat në vitin 2018 u bëri jehonë skandaleve të mëparshme rreth skuadrës së Meksikës, me lojtarët e kapur duke bërë festa me femra pas një loje në Monterrey tetë vjet më parë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit