Masakra në familjen shqiptare në Itali: Vironi qëlloi në kokë ish-gruan dhe 55-herë me thikë të dashurin e saj

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.11.2022, 19:44

Rreth një javë më parë shtetasi shqiptar Viron Karabollaj vrau ish-bashkëshorten e tij Vera Myrtaj, të dashurin e saj Flonino Merkuri dhe më pas vrau veten.

Viron Karabollaj dyshohet se fillimisht ka qëlluar në kokë ish-bashkëshorten dhe më pas ka sulmuar me dhunë të dashurin e saj, Flonino Merkuri, duke e goditur me thikë vazhdimisht. Në këtë momenti dyzet e një vjeçari me kombësi shqiptare është kthyer brenda në shtëpi dhe ka sulmuar ish-gruan e tij Vera Myrtaj 10 herë me thikë në zemrën dhe mushkëri.

Ndërkohë të dashurin e saj, Flonino Mërkuri shqiptari e ka qëlluar 55 herë në pjesë të ndryshme të trupi.

Karabollaj ka goditur më parë me një pistoletë të modifikuar ish-gruan e tij tridhjetë e shtatë vjeçare, por plumbi e ka kapur vetëm në kokë. Për këtë arsye ai është kthyer sërish dhe e ka sulmuar me thikë.

Pas kësaj Karabollarj ka vrarë veten brenda një kasolle të kompanisë për të cilën punonte. Në mënyrë të pabesueshme asnjë nga fqinjët nuk dëgjoi zhurmë: as të shtënat dhe as britmat e viktimave.

Të vetmet klithma që u dëgjuan dhe u raportuan ishin ato të vajzës së Verës, e cila duke u kthyer në shtëpi në mbrëmje, zbuloi trupin e Floninos në garazh.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit