U vra në Itali nga ish-bashkëshorti i gruas/ Kunati i 23-vjeçarit: Bisedat e fundit të çiftit

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.11.2022, 15:45

Pak ditë më parë u regjistrua një ngjarje e rëndë në itali, ku ish-bashkëshorti i Mynevere Karabollaj (Myrtaj) goditi për vdekje me thikë atë dhe bashkëjetuesin e saj 23- vjeçarin Flonino Merkuri.

Ndërkohë kunati i Flonino Mërkurit i cili u masakrua për vdekje nga ish-bashkëshorti i partneres së tij, ka folur këtë të mërkurë.

I ftuar në emisionin 'Me zemër të Hapur', kunati i Floninos tha se mes çiftit kishte dashuri dhe se ata e kishin pranuar këtë lidhje familjarisht.

“Mes tyre kishte dashuri, thuhej se e donte për lekë, por jo. Kishte dy vëllezër këtu ajo, janë njohur tek lokali. Jo se ne ishim dakord por e pranuam”, ka thënë ai.

Pjesë nga intervista:

Pyetje: Mineverja i kishte thënë gjë Floninos?

Jo, Flonino nuk e kishte parë kurrë ish-bashkëshortin, nuk kanë pasur përballje. Para se të ndodhte ngjarja nuk i ka shprehur gjë Floninos. Kishin pirë kafe, ishin takuar. Ai kishte ardhur dhe e kishte marrë 2-3 orë para se të ndodhte krimi. Ai e kishte menduar, por nuk kishte shfaqur asnjë një lloj shqetësimi. Ne nuk dimë gjë, nuk kemi parë gjë. Vetëm Flonino, të ëmën nuk e kishte parë. Ajo na njoftoi dhe ne kur shkuar kishte shkuar policia dhe ambulanca.

Pyetje: Vera nuk ka treguar asgjë ndryshe?

Jo asnjë gjë.

Pyetje: Po me Floninon kishte folur diçka Martina?

Jo nuk kishte asgjë. Kishte rreth 1 vit që nuk jepte asnjë shenjë. Ai nuk duhet të afrohej afër banesës, por Vera e bënte vetëm për vajzat sepse e kishin baba. Muajin e fundit mesa duket e kishte menduar diçka të tillë, filloi t’i joshte me lekë. Vironi punonte në ndërtim.

Pyetje: Po Flonino punonte?

Po punonim bashkë, nuk kishim fare kontakt me atë. Punonim bashkë ne në ndërtim. Ne e dimë mentalitetin e shqiptarëve se si janë, por askujt nuk ia urojmë këtë.

Vrasja e dyfishtë, në rikonstruksionin e bërë nga Prokuroria Publike e Venecias, është projektuar me kujdes të përpiktë. Karabollaj priti që vajza e tij e madhe 15-vjeçare të dilte nga shtëpia me miqtë për të shkruar në klub, më pas e mori vajzën 13-vjeçare dhe e solli në banesën ku ai banonte pas ndarjes. Më pas ai shkoi në banesën që dikur ishte shtëpia e tij për të eliminuar ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj. Të dy u vranë me goditje të shumta thike, të shkaktuara me egërsi vende të ndryshme të tropit. Pastaj burri shkoi në magazinën ku punonte dhe u vetëvar. Pranë tij asgjë me shkrim për të shpjeguar arsyet e gjithë ngjarjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit