Reja nuk e mendon largimin: Pres të më thonë jam apo jo i vlefshëm për Shqipërinë

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 17.11.2022, 07:43

Shqipëria u mposht me rezultatin 1-3 përballë Italisë në “Air Albania” në miqësore. Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja, u shpreh pas kësaj përballje i kënaqur se si reagoi skuadra në fushë. Ai foli gjithashtu për Asllanin, por edhe për rinovimin e mundshëm të kontratës.

Ndeshja:

Kemi bërë mirë në fillim, pastaj pas golit të tyre, ishin dy rivënie anësore ku i dhamë topin. Në pjesën e parë pësuam shumë. Nuk ishte ky orientimi, kishte shumë distancë mes mbrojtjes dhe sulmit. Në pjesën e dytë bëmë agresivitet lart e krijuam ato mundësi, bëmë dy traversa dhe bëmë ndeshje të mirë. Në pjesën e dytë jam i kënaqur nga sjellja, kemi bërë një ndeshje të mirë, dy traversa, te 2-1 nëse shënonim, mund të hapej ndeshja dhe të ishte një ndeshje e mirë."

Asllani

Janë lojtarë që kthehen, ka gjetur pak hapësira por po përmirësohet. Por bën eksperiencë në ekip të rëndësishëm e po rritet. Ai do të rritet se ka aftësi të rëndësishme. Në ndeshjen e sotme kisha nevojë më shumë për lojtarë si Bare e Abrashi se kisha nevojë për lojtarë me cilësi fizike, Duhet marrë në konsideratë ndaj kujt luan, ai do të ketë mundësinë të luajë në ndeshje të tjera kur të luajmë ndryshe. Këtu duhet të jenë funksionalë të 22 lojtarët, kush luan e kush jo."

Kontrata

Kemi folur shpesh për të ardhmen. Që kur kam filluar të punoj si trajner nuk kam firmosur kontratën e re para përfundimit të kampionatit. Do të vendosë Duka në fund. Nëse jam i vlefshëm për projektin e Shqipërisë, ai do e vlerësojë dhe do më thotë."

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit