Arrestohet burri te Zogu i Zi, po lëvizte me një triçikël

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 18.10.2022, 19:08

Shqipëria miq është vendi i çudirave. Mund të vrasësh njerëz, mund të vjedhësh popullin, mund të bësh tregti droge, mund të pastrosh paratë e pista dhe asnjëherë të mos të arrestohesh.

Por bën vaki dhe ju kap policia duke drejtuar një triçikël të sajuar tek Zogu i Zi, atëherë i keni punët si mos më keq.

Zotëria në fjalë që do të shikoni në këtë video, nuk e mendonte kurrë se ndonjëherë mund të arrestohej në mes të Tiranës vetëm sepse po drejtonte një triçikël.

Ka qenë një qytetar që ka denoncuar ngjarjen pranë redakisë sonë pak momente më parë.

Në vijim do të gjeni mesazhin e qytetarit si dhe videon në fjalë:

Pershendetje Joq! I bllokoi rrugorja ate motorrin dhe iku me vrap se donin ta arrestonin sepse s’kishte dokumenta… Rrugorja thirri komisariatin… Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit