“Zbythet” Erion Veliaj, dërgon vinçat për të hequr autobusin nga Lana

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 14.05.2022, 00:45

Erion Veliaj duket se ka vendosur që të heqë nga Lana autobusin e aksidentuar. Shumë qytetarë raportojnë për JOQ, se Veliaj ka dërguar vinç në vendin ku ndodhet autobusi për ta hequr.

Duket se kryebashkiaku, e ka kuptuar që autobusi ishte një instalacion turpi dhe papërgjegjshmërie dhe jo një instalacion ndërgjegjësimi. Për më tepër qëndrimi i autobusit atje ishte i rrezikshëm.

Kujtojmë se Veliaj pyeti qytetaret nëse duan që ta mbajnë autobusin aty si instalacion.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit