Duan plotësimin e 6 pikave një më një/ Kërkesat e shqiptarëve për Edi Ramën

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 12.03.2022, 13:04

Mijëra protestues janë duke protestuar për rritjen e çmimit të naftës dhe produkteve të konsumit para Kryeministrisë. Ata kërkojnë që Edi Rama të plotësojë kërkesat e tyre. Në të kundërt ata paralajmërojnë se protestat do të vazhdojnë deri në plotësimin e 6 pikave.

Kërkesat e shqiptarëve për Edi Ramën:

  1. Shpallje në Fletoren Zyrtare të minimumin jetik.
  2. Ulja e çmimit të naftës në kuotat paralufte.
  3. Çdo ushqim i ngritur të kthehet në koston e mëparshme.
  4. Deklarimi i naftës rezervë e shtetit shqiptar.
  5. Deklarimi i fondit për emergjencat.
  6. Deklarimi për rezervat e magazinës për gjendjen e jashtëzakonshme.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit