Humbi tragjikisht jetën në fushë, publikohen momentet e fundit të futbollistit shqiptar në Greqi

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 03.02.2022, 00:00

Një ngjarje tragjike ndodhi ditën e djeshme në Greqi. Futbollisti 21-vjeçar Aleksandër Lambi me origjinë shqiptare humbi jetën pasi ra pa ndjenja që në minutat e para kur zbriti në fushë. Të gjithë lojtarët dhe mjekët e të dyja skuadrave i shkuan menjëherë në ndihmë.

Ai u dërgua me urgjencë në spital, por për fat të keq nuk ia doli dot të mbijetonte. Ndërkohë mediat greke kanë publikuar pamjet nga momenti tragjik. Ai cilësohej si futbollist mjaft i talentuar dhe ishte pjesë e ekipit të Apolon Smirnis.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit