Ra pa ndjenja në minutat e para të ndeshjes, ky është futbollisti shqiptar që humbi jetën në Greqi

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 02.02.2022, 19:14

Një ngjarje e rëndë u regjistrua ditën e sotme në Greqi, ku një futbollist i ri shqiptar ra pa ndjenja në minutat e para të ndeshjes e për pasojë ndërroi jetë. Sipas Balkan Web shqiptari që ndërroi jetë është Aleksandër Lambi. Të gjithë lojtarët dhe mjekët e të dyja skuadrave nxituan për t’i ardhur në ndihmë, por fatkeqësisht i riu humbi jetën në spital. Lambi cilësohej si një futbollist mjaft i talentuar dhe luante për ekipin Apollon Smirnis.

Θρήνος στο Ελληνικό ποδόσφαιρο: Πέθανε ο Αλέξανδρος Λάμπη – Κατέρρευσε,  μέσα στο γήπεδο, κατά την διάρκεια του αγώνα Ηλιούπολη - Ερμιονίδα! -  Europost.gr

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit