26 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.01.2022, 20:33

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore 26 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit.Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik të Maqedonisë së Veriut, në 24 orët e fundit janë shënuar 2.341 raste të reja dhe 1.470 të shëruar.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në Maqedoninë Veriore që nga fillimi i epidemisë është 259.328, i të shëruarve 230.206, ndërsa numri i viktimave shkon në 8.266.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit