Lexoi një e-mail rastësor në dosjen “Spam”/ Infermierja mëson se ka fituar 3 milionë $

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 25.01.2022, 02:12

Një infermiere nga Michigani ka zbuluar rastësisht se kishte fituar një lotari prej 3 milionë dollarësh. Ajo hapi spam-in (postën e padëshiruar) të e-mailit të saj dhe në atë moment mësoi lajmin e madh. 55 vjeçarja nga Oakland County tha se bleu një biletë në internet përpara shortit të 31 dhjetorit dhe disa ditë më vonë po fshinte disa e-maile nga "Spam", por aty zbuloi se ishte dita e saj me fat.

Laura Spears, përputhej me pesë numrat fitues 2, 5, 30, 46 dhe 61 në një vizatim të Vitit të Ri me vlerë 1 milion dollarë. Çmimi i saj u trefishua në 3 milionë dollarë falë një bonusi të quajtur “Megaplier” pasi ajo derdhi 2 dollarë shtesë për të shumëfishuar fitimet e saj.

“Ai ishte momenti kur pashë një e-mail nga Lotaria që thoshte se kisha fituar një çmim. Nuk mund ta besoja atë që po lexoja, kështu që u futa në llogarinë time të lotarisë për të konfirmuar mesazhin në e-mail. Gjithçka është ende aq tronditëse për mua sa kam fituar vërtet 3 milionë dollarë. Patjetër që e shtova Lotarinë e Miçiganit në listën time të mesazheve të rëndësishme në e-mail, në rast se kam fatin të marr një e-mail tjetër për një çmim të madh”-tha Spears.

Burimi: npr.org | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit