Vrau të moshuarin për të marrë hakun e babait, çfarë shkruante në Instagram 17-vjeçari nga Lezha?

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 24.01.2022, 21:23

Ditën e sotme qyteti i Lezhës u trondit nga një ngjarje e rëndë pasi 17-vjeçari Florian Përvathi vrau me pistoletë 65-vjeçarin Lek Lekgjonaj, i cili ishte vëllai i vrasësit të babait të Florianit, që ishte vrarë kur Floriani ishte vetëm 4 vjeç. Tragjedia ishte thelluar edhe më shumë kur nëna e të riut piu helm sapo mori vesh ngjarjen e rëndë.

Mirëpo humbja e të atit në atë moshë fare të njomë duket se e kishte ushqyer me idenë e hakmarrjes Florianin dhe se krimin e sotëm e kishte planifikuar prej kohësh. Në faqen e tij në instagram, 17-vjeçari shkruan: “Nuk jam hakmarrës, thjesht të rikthej nderin”.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit