Pamje nga Maqedonia pas tërmetit, qytetarët dalin jashtë banesave (Video)

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.01.2022, 09:51

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka dridhur sonte rajonin.

Tërmeti ka ndodhur 6 kilometra në veriperëndim të qytetit të Florinës në Greqi, ndërsa dridhjet janë dëgjuar në Greqi, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Serbi, Mal të Zi e Bullgari.

Banorët në Manastir kanë bërë të ditur se rrjeti i telekomunikacionit aktualisht është ndërprerë.

Sipas tyre, për momentin nuk është e mundur të bëhet një telefonatë dhe nuk ka as internet.

Qytetarët kanë thënë për tv21 se nuk e mbajnë mend një tërmet të tillë dhe shtojnë se mbrëmjen do ta kalojnë jashtë shtëpive të tyre.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit