JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Dasmë përrallore / Vajza e Bill Gates martohet me kalorësin e pasur egjiptian
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 18/10/2021 19:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Jennifer Gates, vajza e madhe e Bill Gates dhe ish gruas së tij Melinda është martuar me një kalorës të pasur egjiptian Nagiel Nassar. Sipas mediave të huaja, ceremonia u zhvillua në Qarkun Westchester Neë York, në një fermë kuajsh me vlerë 16 milionë dollarë që prindërit e saj i blenë asaj disa vite më parë.

Sipas mediave të huaja, lista e të ftuarve arriti në 300. Jennifer zgjodhi një fustan nusërie nga Vera Wang, ndërsa duke dalë nga rezidenca e saj, ajo kishte nëntë shoqëruese me vete. Kostot e dasmës arritën të paktën dy milionë dollarë.

Burimi: www.ethnos.gr| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Jennifer Gates: Παραμυθένιος γάμος για την κόρη του Bill Gates με πάμπλουτο Αιγύπτιο ιππέα | any-news.gr