JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pas fitores minimale në Tiranë, Lewandowski provokon shqiptarët: Me Anglinë janë të humbur
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/10/2021 12:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mbrëmjen e kaluar Polonia e Robert Lewandowskit fitoi në Shqipëri me rezultatin minimal 1-0 duke na hequr mundësinë për PlayOff. Duke folur për mediat polake, Lewandowski tha se pavarësisht ndeshjes së vështirë dhe situatave të krijuara fitorja është e tyre bashkë me vendin e dytë. Polaku tha më tej se ai e dinte që gjyqtari nuk do e mbyllte ndeshjen pasi kishin ngelur vetëm pak minuta para se të mbaronte koha e rregullt.

Pasi u shënua goli, shishet e ujit fluturuan, u bë pak e rrezikshme. Ne e dinim që gjyqtari nuk kishte gjasa të përfundonte lojën dhe se ajo do të rifillonte. Ne e kishim lojën nën kontroll. Në fakt, ishte një fitore minimale nga ana jonë. Sidoqoftë, detyra është kryer me sukses, ne kemi tre pikë. Kishim kontrollin në mes të fushës, vetëm rreth 20 metra nga porta e kundërshtarit nuk kishim shumë lojtarë tanët. Kishte gjithmonë dyluftime, nuk kishte hapësira, kishte gjithmonë 2-3 lojtarë afër, nuk kishte hapësirë ​​të mjaftueshme. Lojtarët që erdhën nga stoli na ndihmuan shumë herë. Është e rëndësishme që personi që vjen të na ndihmojë të ndryshojmë rrjedhën e ndeshjes. Në ofensivë, megjithatë ishte e mundur të bënim pak më shumë dhe të përpiqeshim të shënonim një ose dy gola të tjerë.

Ndërkohë duke folur për ndeshjen e ardhshme mes Anglisë dhe Shqipërisë Lewandowski thotë se anglezët nuk duhet kurrsesi të humbasin pikë, dhe Polonia duhet të përqendrohet te vendi i dytë.

Mendoj se anglezët nuk kanë se si humbin pikë, ndaj ne duhet të fokusohemi te puna jonë, ndeshjet tona. Duam të marrim 6 pikë dhe pastaj të shohim se ku na çojnë.