JOQ Albania
Home

Makina përplas motorin në Tiranë, humb jetën një person
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20/10/2019 20:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tjetër aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se një automjet ka përplasur një motoçikletë në rrethrrotullimin e një qendre tregtare, në Farkë.

Si pasojë e përplasjes, ka ndërruar jetë në spital drejtuesi i motorit, shtetasi L.M., 46-vjeç, ndërsa drejtuesi i automjetit, shtetasi me iniciale E.Ç., është shoqëruar në komisariat.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, ndërkohë grupi hetimor ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 18:45 në Farkë automjeti me drejtues E. Ç është përplasur me një motoçikletë me drejtues L. M.,46 vjeç. Si pasojë e përplasjes dhe plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital, drejtuesi i motoçikletës shtetasi L. M. Drejtuesi i automjetit shtetasi E. Ç është shoqëruar në komisariat për veprime të metejshme hetimore. Policia rrugore po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, dhe shkakut të aksidentit.

Foto ilustruese

(more…)