Ja kush janë deputetët më “dembelë” të Kuvendit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 26.09.2022, 21:10

Kuvendi i Republikës së Kosovës përfundoi më 4 gusht sesionin pranveror të tij.

Përgjatë këtij sesioni, deputetët u ftuan në Kuvend 45 herë, në seanca plenare e të jashtëzakonshme.

Por, disa prej tyre ishin pak më të përtueshëm për të marrë pjesë në seanca.

Sipas gazetës kosovare Indeksonline këta janë pesë deputetët më “dembela” të sesionit pranveror.

Ata ia kanë arritur me sukses të jenë në fund të listës, sa i përket pjesëmarrjes në 45 seancat e Kuvendit.

Në fund fare është deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati.

Nga 45 seanca, në vetëm pesë prej tyre Kastrati ishte në Kuvend.

Dy herë më shumë mori pjesë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi-Goodman. Gjithsej 7 seanca!

Ndërkohë, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, nderoi kolegët e tij deputetë me 12 pjesëmarrje.

Homologu i tij nga LDK-ja, Lumir Abdixhiku mori pjesë në 17 seanca të Kuvendit.

Ndërkaq, Behgjet Pacolli e plotëson “pesëshen” e numrit me më pak pjesëmarrje: 20 herë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit