Hospitals in the dark, Ergys Verdho of KESH “donates” 3 billion to Salillari

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 24.09.2022, 21:09

Only today we have posted several cases of lack of electricity in Albania. The first case was detected in Tirana, the capital of Albania, where a good part of the areas were without electricity for several hours. Secondly, we infomed you some moments ago for the case from Peshkopia Hospital where the lights had gone out for more than an hour. The patients' families were forced to film this scandal and report it to our editorial office.

But it seems that these absences do not impress Ergys Verdhos of KESH at all, who "treated" Salillari with over 3 billion old ALL with VAT. The latter is the businessman whom Prime Minister Rama himself kissed his head a long time ago.

Ergys Verdho has organized a tender to satisfy Salillari with this high amount from the taxes of poor Albanians. It is about the tender with reference number REF-40055-08-26-2022 and with the object "Construction of access and mooring infrastructure for the operation of the thermal generating asset, in the Triport-Vlora fishing port".

Opening the relevant documentation of this tender, it can be seen that only one company participated in it, namely Salillari. It is understood that there were no disqualifiers as the only participant was declared the winner, for the value of 257,200,000 new ALL without VAT or about 3 billion old ALL including VAT.

Not only that, but the suspicions that we are dealing with a "gift" towards Salillari increase when it is seen that the winning value is almost equal to the limit fund, namely 92% of it. As it seems, apart from Rama, it is now Ergys Verdho's turn to kiss any part of Salillar's body. Go on Gysi!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit