Tiranë/ Fillon ndërprerja e energjisë elektrike

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.09.2022, 16:18

Duket se keqmenaxhimi i qeverisë, po bën që edhe Shqipëria të vuajë ndërprerjen e energjisë elektrike.

Pavarësisht zotimit të Belinda Ballukut dhe Edi Ramës, një pjesë e Tiranës, pothuajse e gjithë zona në rrugën e Kavajës, po vuan ndërprerjen e energjisë elektrike.

Në redaksinë e JOQ ALBANIA kanë ardhur shumë ankesa dhe kryesisht nga bizneset, të cilët nuk mund t’u shërbejnë klientëve nëse nuk kanë energji elektrike.

“Nuk keni parë gjë akoma” është motoja që ndjek Edi Ramën, që prej marrjes së pushtetit, por mesa duket, vërtet shqiptarët do vuajnë edhe më keq.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit