100 mijë euro ‘Porsche’ në emër të babait, kapet me 22 kg kokainë shqiptari në Itali

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 14:36

Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar.

Ky i fundit i paidentifikuar për mediat, 38-vjeç u kap me 22 kg, kokainë të fshehur brenda një "Porsche".

Shqiptari u ndalua në Masiano duke drejtuar një 'Porsche' të re, rreth 100 mijë euro, në emër të babait të tij.

Sipas ushtrisë, droga ishte e destinuar për tregtarët në sheshin Prato dhe zonat përreth dhe me daljen në treg do të kapte 700 mijë euro.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit