Vrau kolegun brenda komisariatit, ish-polici Luad Zaimi rrezikon 30 vite deri në burg përjetë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 14:08

Mbrëmjen e së hënës, datë 23 maj të këtij viti efektivi Ludian Zaimi qëlloi me 6 plumba mbi kolegun e tij Çaush Saliasi, duke i shkaktuar atij vdekjen.

Lidhur me ngjarjen e rëndë tashmë janë mbyllur hetimet, teksa për krimin e kryer ish-polici 25 vjeçar rrezikon 30 vite deri në burg përjetë.

Ngjarja e rëndë ndodhi brenda komisariatit nr.3 në rrugën “Mine Peza” në Tiranë dhe viktimë mbeti Çaush Saliasi 55 vjeç.

Nga ekspertiza e kryer rezulton se i riu nuk vuan nga probleme të shëndetit mendor, ashtu siç dyshohej në fillim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit