Pas publikimit në JOQ, gjendet shëndoshë e mirë i riu që kishte humbur

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 22.09.2022, 14:07

Është gjetur, pas publikimit në JOQ, i riu nga Durrësi, me emrin Mikel, i cili kishte humbur kontaktet me familjen disa ditë më parë. Ai është gjetur pranë autostradës Tiranë-Durres dhe është ndihmuar që të lidhet me familjarët nga punonjësit e një karburanti.

Një familjar i tij shkruan:

Përshëndetje JOQ! Ju falenderojmë për ndihmën tuaj dhe ndihmën e qytetarëve. Ju njoftojmë se Mikeli është gjetur mbrëmë rreth orës 01:45 pranë City park. Falenderojmë stafin e turnit të tretë të karburantit që u treguan shumë të gatshëm për të na ndihmuar. Ju lutem bëni një postim të dytë për Mikelin që tashmë është në shtëpi me nënën e tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit