Mickoski i hakmeret Andonovit, ia shkarkon djalin nga gjitha pozitat në VMRO

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.09.2022, 21:58

Konferencë për media sot para selisë qendrore të VMRO-DPMNE-së ka mbajtur Oliver Andonov, ish-ministër i Punëve të Brendshme dhe deputet i VMRO-DPMNE-së, i cili së bashku me fraksionin e sapoformuar kërkon dorëheqjen e liderit të VMRO-së. -DPMNE, Hristijan Mickoski.

Por, pas konfereces shtypit të profesorit, djali i tij Aleksandar Andnonov është thirrur urgjentisht në zyrën e Hristijan Mickoskit. Edhe pse Aleksandar Andnonov detyrat e tij partiake i kreu me ndershmëri dhe dinjitet, shpejt dhe pa asnjë problem, Mickoski nuk arriti të përballet me kotësinë e tij dhe e shkarkoi Andonovin nga të gjitha pozitat në Unionin e të rinjëve në parti.

Siç mësojmë, Mickoski nuk ka pasur vërejtje as për veprën e Aleksandar Andonovit, i vetmi kundërshtim ka qenë vepra e babait të tij.

Kjo sjellje e Mickoskit dhe revanshizmi ndaj të gjithëve që nuk e ndajnë qëndrimin e tij është edhe një tregues se problemi më i madh që ka opozita është pikërisht totalitarizmi i kryetarit të VMRO-DPMNE-së.

Aleksandar Andonov ka qenë anëtar i komitetit ekzekutiv të rinisë, kurse babai i tij Oliver Andonov dikur ka qenë anëtar i kabinetit të Hristijan Mickoskit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit