I del pija Tonin Vocajt dhe Skënder Gjinushit, hiqen gotat e rakisë nga fotot e diskutimit për projekte shkencore

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 21.09.2022, 16:02

Pak orë më parë, JOQ ALBANIA publikoi gallatën e madhe mes Skënder Gjinushit dhe zv,drejtorit të Policisë Tonin Vocaj, të cilët neë diskutimin për projektet e përbashkëta, ia kishin shtruar me raki.

Të gjithë të pranishmit, kishin marrë ndonjë teke para dhe pretendonin se po flisnin për zhvillime shkencore dhe policore.

Mirëpo, pas publikimit të lajmit, fotot ku duket gota e rakisë janë hequr dhe ato janë zëvendësuar, duke i bërë ‘crop’ tekes së rakisë.

Mesa duket Gjinushi dhe Vocaj kanë dhënë urdhër që mos të duket rakia, pasi nuk del mirë në sy të qytetarëve. Mirëpo, çfarë rëndësie ka kjo tani?!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit