E trishtë/ Ndahet nga jeta futbollisti 34-vjeçar

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 19.09.2022, 13:29

Një lajm i trishtë vjen nga Zvicra, teka një futbollist ka humbur jetën në moshën 34-vjeçare. Bëhet fjalë për Nikolas Shindelohlz, i cili prej kohësh vuante nga kanceri në mushkëri.

Ai kishte rreth një vit që qëndronte larg fushave të lojës për t'u kuruar, por nuk ia doli dot dhe ditën e djeshme, Shindelholz humbi betejën me sëmundjen e rëndë.

I lindur më 12 shkurt 1988 në qytetin Biningen të Zvicrës, ai e nisi karrierën e tij futbollistike me të rinjtë e Bazelit, ku u aktivizua me moshat U-18 dhe U-21. Më pas veshi edhe fanellat e Tun, Luzern dhe së fundmi Arau në Superligën e Zvicrës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit