Ende nuk arrihet marrëveshje Maqedoni-Bullgari për furnizimin me energji elektrike

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.09.2022, 19:19

Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut nuk arritën një marrëveshje për çmimin e energjisë elektrike që prodhuesit bullgarë duhet të eksportojnë në Shkup.

Një grup pune nga Maqedonia e Veriut qëndroi në Sofje.

Në takim morën pjesë drejtorët e kompanive maqedonase energjetike – Vasko Kovaçevski nga AD ESM dhe Orhan Murtezani nga MEPSO, si dhe Viktor Andonov – këshilltar i kryeministrit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Në takim nuk u arrit marrëveshje për çmimin dhe kostot e transportit të energjisë elektrike.

Gjatë javës në vijim do të ketë sërish një takim të grupeve punuese për një përpjekje të dytë për arritjen e marrëveshjes për furnizimin me energji elektrike.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit