Detaje të reja nga vrasja në Gostivar

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.09.2022, 14:41

Prokurori publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Gostivar ka kryer kontroll në rrugën “Goce Dellçev” në Gostivar, ku është gjetur trupi i pajetë i një 28-vjeçari me plagë në pjesën e kokës, shkaktuar me armë zjarri.

Siç njofton Prokuroria Publike, i ndjeri nga babai i tij është dërguar në Qendrën e Urgjencës në Gostivar dhe aty është konstatuar vdekja.

Në trupin e të ndjerit do të bëhet autopsi.

“Gjatë kontrollit në vendngjarje janë gjetur gjurmë, si dhe një armë – pistoletë, e cila do t’i nënshtrohet ekspertizës. Sipas urdhrit të prokurorit publik janë siguruar video incizime nga kamerat e objekteve në afërsi”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Publike.

Nga aty theksojnë se janë ndërmarrë veprime të tjera, nga të cilat priten rezultate për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit