Nga reshjet e fundit, më së shumti shi ra Llazaropole ndërsa më së paku në Tetovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.09.2022, 10:51

Më së shumti shi në 24 orët e fundit ka rënë në Llazaropole, 28 litra për metër katror, ​​ndërsa më së paku në Tetovë, tre litra.

Siç informojnë nga DPHM, deri në orën tetë të mëngjesit të sotëm janë matur 23 litra për njësi sipërfaqe në Gjevgjeli, 20 në Ohër, 19 në Strumicë, Topolçan, Pretor, Berovë, Krushevë, 17 në Pozhar, 15 në Prilep, Demir Kapi, 14 në Manastir, Vinicë, 13 Kriva Pallankë, Mavrovë, 12 Shtip, 10 Pozharanë, 9 Shkup – Petrovec, Gjurishtë, Kodër të Diellit, 7 në Shkup si dhe 3 në Tetovë.

Moti sot në mëngjes do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të dobëta shiu lokal.

Vranësirat do të zvogëlohen gjatë ditës.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë veriore e cila do të shkaktojë rënie të ndjeshme të temperaturës ditore.

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 16 deri në 23 gradë.

UV Indeksi do të jetë 5.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit