Dhunoi 15-vjeçaren, zbulohet identiteti i 20-vjeçarit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 17.09.2022, 16:29

Rastet e dhunimeve e ngacmimeve seksuale në Kosovë, fatkeqësisht janë shpeshtuar shumë. Më i rëndë është fakti se një numër i madh i viktimave janë të mitura.

Mbrëmë është raportuar për një rast të dhunimit që ka ndodhur në qytetin e Prizrenit, e ku viktimë është një vajzë e mitur. Rastin në Polici e ka denoncuar nëna e të miturës, e cila ka deklaruar se nuk e di se kush është personi i moshës madhore me të cilin vajza e saj ka pasur kontakt intim. Pas punës hetimore të Policisë, i dyshuari është identifikuar dhe është arrestuar.

Siç raporton gazeta Sinjali, nga Prokuroria kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për Sinan Ferizin, 20-vjeçar.

Ferizi është arrestuar në fshatin Zahaq të Pejës dhe më pas është shoqëruar në stacion të Policisë, ku para hetuesve policorë e ka pranuar se me të miturën ka kryer marrëdhënie seksuale.

Me urdhër të Prokurorit 20-vjeçarit i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunim’.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit