OBRM-PDUKM do të mbështes iniciativën e “Të Majtës” për referendum

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.09.2022, 18:09

OBRM-PDUKM do ta mbështesë iniciativën e “Të Majtës” për referendum, tha sot lideri i partisë Hristijan Mickoski, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve.

“Ne kemi dorëzuar një iniciativë, ju e dini si është refuzuar nga Talat Xhaferi. Ne do të mbështesim çdo iniciativë që është në drejtim të asaj që kërkojmë, pa marrë parasysh se nga cili grup i qytetarëve vjen, nëse ai grup formohet nga parti politike apo jo, nëse tema ka të bëjë me atë që kërkojmë”, tha Mickoski.

Sipas tij, nëse dikush hyn në vorbullën e nismave, atëherë do të mungojë thelbi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit