Mickoski ju përgjigjet akuzave të kryetares së Bashkisë së Shkupit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.09.2022, 09:48

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ju përgjigj akuzave të kryetares së Bashkisë së Shkupit, Danella Arsovska. Mickoski tha se lufta është fjalë shumë e rëndë, ndërsa do të mbështesë të gjitha projektet që kanë të bëjnë me Shkupin modern.

“Unë besoja se një person jopartiak mund të ishte një plus në atë kohë. Ne e vlerësuam se mund të jetë një vlerë e shtuar, na u ofrua koncepti i një Shkupi modern dhe sot do ta mbështes”, tha Mickoskipër.

Sipas liderit të OBRM-PDUKM-së, lufta është fjalë shumë e rëndë, ndërsa do të mbështesë të gjitha projektet që kanë të bëjnë me Shkupin modern.

“Do t’i kujtojmë ato që ka harruar dhe gjithçka që është kundër interesave të saj, do të jemi kritikë të ashpër. Është e turpshme të japësh një përgjigje pse ajo retorikë, pse më sulmoi kështu. Ndoshta do ta telefononi në studio dhe do ta pyesni. Që të keni një shfaqje më të mirë, ju ofroj vetëm mundësinë që të thërrisni një nga këshilltarët në Qytetin e Shkupit ose ish-drejtorët”, ka shtuar Mickoski.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit