Dëmtimi i Lukakut do zgjasë më shumë nga sa mendohej

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 12.09.2022, 13:45

Problemet e dëmtimit për Romelu Lukakun do vazhdojnë ende, me sulmuesin 29-vjeçar që kështu humbet edhe ndeshjet e Ligës së Kombeve me Belgjikën.

Sipas “Corriere dello Sport”, belgu do të fillojë stërvitjen këtë javë, për t’u rikuperuar për sfidat e tetorit dhe të mos rrezikojë një tjetër dëmtim të mundshëm që do ta linte jashtë Botërorit të Katarit.

Lukaku thuhet se ka rënë dakord me trajnerin e “Djajve të Kuq” të Europës, Roberto Martinez, për ta lënë pushim 29-vjeçarin, në mënyrë që të jetë gati për Interin dhe Belgjikën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit