Ankth dhe panik në ndeshjen e Barcelonës, tifozi pëson arrest kardiak

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 11.09.2022, 09:05

Një moment i trishtë u regjistrua në minutën e 81-të në sfidën mes Kadizit dhe Barcelonës e cila përfundoi 0-4 për katalanasit.

Ndeshja u ndërpre për afro 40 minuta, për shkak të një alarmi shëndetësor nga tribuna jugore. Ekipet mjekësore u drejtuan në ndihmë të tifozit.

Pacienti u transferua drejt Spitalit Puerta del Mar ku po qëndron nën vëzhgim dhe deri tani duket në gjendje të qëndrueshme.

Ekipet mjeksore të të dyja skuadrave dhe stafet e security u përgëzuan nga klubet për ndërhyrjen e tyre të shpejtë e cila bëri që ky incident të kishte një fund të lumtur.

Sa i përket ndeshjes së luajtur, Barcelona domonoi në çdo aspet, madje duke fituar me goleadë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit