Shkon të marrë naftë të lirë me bidon në Mal të Zi, shqiptari “shyen sytë” kur lexon njoftimin

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 31.08.2022, 17:32

Kohët e fundt një numër i madh shqiptarësh që banojnë pranë zonave kufitare, shkojnë shpesh për t’u furnizuar me karburant në vendet fqinje. Raste të shumta kemi paraqitur kur qytetarë nga Shqipëria kalojnë kufirin për në Maqedoni apo Mal të Zi pasi nafta është shumë më e lirë sesa tek ne.

Madje një numër i madh prej tyre, marrin me vete edhe disa bidona për t’i mbushur me karburant e për t’i patur rezervë për disa kohë në Shqipëri. Por duket se kësaj praktike po i vjen fundi, pasi një qytetar ka dërguar një foto në redaksinë e Joq Albania, ku duket një njoftim që ka afishuar një pikë karburanti në territorin e Malit të Zi, pak pasi kalon kufirin.

Tabela shkruante se në atë pikë karburanti nuk lejohej mbushja e bidonave, duke përbërë një problem të vërtetë për shqiptarët e gjorë që merrnin rrugën deri në Mal të Zi për të blerë naftën më lirë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit