Vuçiq me tone të ashpra: Serbia nuk ka frikë nga askush!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.08.2022, 23:43

Presidenti Aleksandër Vuçiq ka reaguar ashpër së fundmi në lidhje me tensionet e ndodhura në veri të Kosovës. Gjatë një dalje për mediat ai tha se iu ka thënë liderëve botërorë se Serbia nuk ka frikë nga askush. Sipas tij, Serbia nuk është e njëjta.

Duke abuzuar me situatën në Ukrainë, shumë u kthyen kundër serbëve, por Serbia nuk është më e njëjta. Shteti jonë nuk është i frikësuar. Ne do ta mbrojmë Serbinë, dhe ne do t’i përgjigjemi histerisë së tyre të gënjeshtrave dhe thirrjeve për paqe.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit