Përplasje e ashpër në Komision, deputeti i gjuan me filxhan të kafës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 27.06.2022, 21:36

Gjatë seancës së ditës së sotme në Komisionin për Çështje Evropiane në Maqedoninë e Veriut ka ndodhur një incident mes kryesuesit të Komisionit për Çështje Evropiane, Arbër Ademi, dhe deputetëve të VMRO-DPMNE-së.

Në videon që ka publikuar deputeti i VMRO-DPMNE-së, Mile Lefkov, shihet se incidentit i ka parapri një debat i ashpër mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe Aleancës për Shqiptarët në njërën anë dhe kryesuesit të komisionit në anën tjetër.

Kjo ka ndodhur pas një debati të ashpër afër foltores mes kryesuesit të seancës dhe deputetëve të VMRO-DPMNE-së.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit